Pomoc prawna dla firm w zw. COVID-19

Kucharski Ruman Mikuła Kancelaria Radców Prawnych znalazła się w zaszczytnym gronie prawniczym oferującym pomoc dla firm z zakresu tarczy antykryzysowej.  Radca prawny Robert Kucharski razem z  radcą prawnym Tomaszem Rumanem zapraszamy do kontaktu firmy zarówno te małe jak i duże.

W odpowiedzi na apel Forum Przedsiębiorców „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej” znakomici krakowscy prawnicy i doradcy podatkowi postanowili pro bono wspierać swą cenną wiedzą i radą tysiące małopolskich przedsiębiorców, którzy utracili większość, a nawet całość swych przychodów. Takie firmy potrzebują szybko publicznej pomocy – zwolnienia z ZUS, dotacji, pożyczek – a tymczasem wielu przedsiębiorców nie wie, co mogą uzyskać i w jaki sposób. Niemal wszyscy, łącznie z urzędnikami, gubią się już w tym, co zapowiada i uchwala władza, także w kolejnych tarczach antykryzysowych.

Fachowcy (których listę z namiarami zamieszczamy poniżej) pomogą odnaleźć się najbardziej potrzebującym przedsiębiorcom w dwóch bardzo ważnych obszarach:

Z jakiego wsparcia (tarczowego i pozatarczowego) może skorzystać dana firma i jak ma to zrobić.
Jak poprawnie wypełnić i złożyć wniosek, by nie było w nim błędów formalnych (co wiąże się z ryzykiem nieuzyskania wsparcia).

Od początku koronakryzysu do Forum Przedsiębiorców „Dziennika Polskiego” i „Gazety Krakowskiej”, w ramach którego współpracują ze sobą od lat wszystkie kluczowe organizacje gospodarcze w Małopolsce, zwracają się o pomoc tysiące zdesperowanych przedsiębiorców, którzy utracili całość lub 80-90 proc. przychodów.

Niestety, o ile zdecydowana większość właścicieli biznesów w Niemczech, Francji, Beneluksie, Wielkiej Brytanii korzysta na co dzień z usług prawników i doradców, to w Polsce ten odsetek jest wciąż bardzo mały (być może zmieni się to po koronakryzysie; przedsiębiorcy odczuwają dziś boleśnie na własnej skórze, że brak eksperta przy boku to prawdziwy dramat, którego finałem może być upadek firmy, utrata dorobku życia).

W tej szczególnej sytuacji zwróciliśmy się z apelem o pomoc do wszystkich ekspertów, którzy są gotowi pomagać zagubionym przedsiębiorcom poradami oraz szybkimi odpowiedziami na nurtujące ich pytania/wątpliwości. Celem jest stworzenie prawnego pogotowia ratunkowego/ambulatorium, szybko reagującego na potrzeby zdezorientowanych przedsiębiorców.

Co bardzo ważne i niezwykle budujące, apel ten momentalnie poparły dwa zaprzyjaźnione z Forum, znane z aktywności i otwartości, samorządy zawodowe: Okręgowa Izba Radców Prawnych w Krakowie oraz Małopolski Oddział Krajowej Izby Doradców Podatkowych – niskie ukłony dla dziekana Marcina Sali-Szczypińskiego oraz przewodniczącego Zygmunta Tabisza! Dzięki temu udało się w krótkim czasie – a czas odgrywa dziś przecież kluczową rolę – pozyskać do tej jakże potrzebnej pomocy grono świetnych i sprawdzonych fachowców.

źródło: https://dziennikpolski24.pl/krakowscy-prawnicy-i-doradcy-na-ratunek-przedsiebiorcom-potrzebujesz-pomocy-gubisz-sie-w-tarczach-napisz-lub-zadzwon-do-fachowca/ar/c3-14956832?fbclid=IwAR0e5SjUTQ21P_I63vQ0XgoceUFvWqV5TunMIoQ6KU0qT-jlfddhKvtsHC0